Strona główna | Aktualności... i w Składach Vox

... i w Składach Vox

Z kolei ogólnopolska sieć sprzedaży materiałów budowlanych – Składy Vox planuje, dzięki wdrożeniu systemu klasy ERP – Comarch CDN XL, usprawnienie procesów biznesowych. Implementację rozwiązania przeprowadzi w tym przypadku firma Graphcom.
W proces tzw. „Audytu korzyści” zaangażowali się przedstawiciele wybranych oddziałów Składów Vox, dzięki czemu zebrano obszerny materiał, oparty o realne dane biznesowe, który pozwolił z łatwością zidentyfikować obszary, w których przedsiębiorstwo może liczyć na największe korzyści z wdrożenia rozwiązania informatycznego i precyzyjnie je policzyć.

We wstępnej weryfikacji procesów biznesowych skoncentrowano się na dwóch rodzajach korzyści, jakie może odnieść przedsiębiorstwo: oszczędności czasu (rozumianej jako zmniejszenie czasochłonności obsługi procesów, przyspieszenie wykonywania czynności powtarzalnych oraz automatyzacja operacji algorytmicznych lub sekwencyjnych) oraz zwiększeniu przychodów (osiągniętych przez optymalizację i uszczelnienie wybranych procesów).

Oprócz zaawansowanej gospodarki magazynowej, logistyki, finansów i kontrolingu, rozwiązanie zaoferowane przez Graphcom obejmuje gotowe narzędzia informatyczne dla rosnącej wciąż sieci franczyzowej Składów Vox. Dzięki nim, partner franczyzowy otrzymuje dostęp do systemu, za pomocą którego z łatwością poprowadzi swoją działalność, korzystając z zaawansowanych narzędzi obsługi sprzedaży i precyzyjnie opisanej bazy asortymentowej. Należy się spodziewać znacznego zmniejszenia czasochłonności obsługi w składzie franczyzowym i znacznie lepszej dostępności do informacji o asortymencie.

Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 1 (14) 2012
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Tekla Structures w praktyce

Większość współczesnych inwestycji jest niewątpliwie wyzwaniem dla projektanta strukturalnego. Musi on pogodzić bezbłędność i dokładność dokumentacji z ograniczeniami czasu, jak również uwzględnić np. elementy projektów z innych branż czy harmonogram montażu. Z pomocą przychodzą rozwiązania BIM. Czytaj więcej