Strona główna | ProjektowanieEkologia wpisana w projekt. Rockwool wprowadza nowe narzędzie dla projektantów

Ekologia wpisana w projekt. Rockwool wprowadza nowe narzędzie dla projektantów

Dostrzegając trendy związane ze zrównoważonym rozwojem w rodzimym budownictwie, Rockwool Polska udostępnia kolejne bezpłatne narzędzie dla projektantów. Generator Oświadczeń LEED® to program ułatwiający proces certyfikacji dla obiektów budowanych w amerykańskim standardzie LEED®.

Generator Oświadczeń LEED® Rockwool to narzędzie dla inwestorów, architektów bądź firm wykonawczych, które planują zgłosić projekt budowlany do międzynarodowego systemu certyfikacji LEED®. Program umożliwia sprawdzenie parametrów istotnych z punktu widzenia certyfikacji LEED®. Po wprowadzeniu danych dotyczących realizacji (nazwy i lokalizacji projektu, zastosowanych produktów) narzędzie tworzy dokument zawierający informacje nt. ilości materiałów pozyskanych z recyklingu, odległości budowy od miejsca wytworzenia produktu oraz miejsca pozyskania surowców do jego produkcji. Generowane w języku angielskim opracowania wysyłane są automatycznie na podany w formularzu adres mailowy lub można je pobrać bezpośrednio ze strony.

"Generator Oświadczeń LEED® to kolejne już narzędzie, jakie oddajemy w ręce projektantów. Wszystkie nasze programy obliczeniowe pomagają tworzyć takie budynki, które spełnią nie tylko minimalne wymagania techniczne. Pozwalają one zaprojektować obiekty optymalne - zarówno pod względem kosztów budowy i eksploatacji, jak i komfortu użytkowego oraz wpływu na środowisko naturalne" - wyjaśnia Piotr Pawlak z ROCKWOOL Polska.

Generator Oświadczeń LEED® dostępny jest bezpłatnie na stronie internetowej http://www.rockwool.pl/architekt/s/programy-obliczeniowe/leed

LEED®, czyli Leadership in Energy and Environmental Design to system certyfikacji, który powstał w 1998 roku z inicjatywy amerykańskiej organizacji Green Building Council. Jest to zbiór wytycznych tworzących system oceny budynków m.in. pod kątem wpływu na środowisko naturalne, wykorzystania surowców czy aspektów zdrowotnych.

Źródło i grafika: Rockwool
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej