Strona główna | ProjektowanieWszechstronne narzędzie do konstrukcji betonowych

Wszechstronne narzędzie do konstrukcji betonowych

Wykorzystanie oprogramowania Tekla Structures BIM jest najefektywniejszym, dostępnym na rynku sposobem projektowania, detalowania i zarządzania budową konstrukcji betonowych. Kompletnym rozwiązaniem dla struktur betonowych montowanych z prefabrykatów i elementów zbrojonych na budowie jest moduł Precast Concrete Detailing.

Bogata biblioteka połączeń i automatycznych zbrojeń elementów
Rys. Construsoft


Modelowanie 3D, w najnowszej, 16 wersji Tekla Structures jest łatwe i przystępne dla użytkownika. Sprzyja temu całkowicie polski interfejs oraz dostosowane, polskie środowisko. Złożoność konstrukcji nie jest już przeszkodą w pracy. Unikalny, w porównaniu do innych programów, sposób zapisu danych pozwala modelować skomplikowane konstrukcje betonowe nawet przez kilka osób jednocześnie (tryb wielu użytkowników).

Tworzenie modelu polega na pracy z elementami, które znajdą się w rzeczywistej konstrukcji. Tekla pozwala na ręczne dodawanie prętów zbrojeniowych do elementów, jednak szybszą i wygodniejszą metodą jest wykorzystanie bogatej bazy komponentów. Znajdują się w niej m.in. rozwiązania pozwalające na automatyczne zbrojenie nawet skomplikowanych profili, różnego rodzaju połączenia czy gotowe konstrukcje jak schody czy szyby wind.

Program automatycznie generuje rysunki i raporty w każdej fazie trwania procesu modelowania. Z TS można stworzyć wszystko – od rysunków zestawieniowych przez rysunki szalunkowe do nieograniczonych raportów materiałowych. Program pozwala na łatwy dostęp do informacji o zbrojeniach, można np. szybko stworzyć raport ukazujący plan gięcia prętów. Zmiany w modelu są automatycznie uwzględniane w rysunkach i raportach co pozwala zaoszczędzić czas oraz uniknąć błędów.


Przystępny interfejs umożliwia łatwiejszą pracę w środowisku 3D niż 2D
Rys. Construsoft


Wykorzystanie Tekla Structures pozwala na łatwą wymianę danych z innymi systemami (AutoCAD, Revit, MicroStation, PDMS, PDS, Frameworks Plus, systemy ERP itd.). Wytworzony w Tekla model można również połączyć z samodzielnym oprogramowaniem do obliczeń statycznych (Robot, STAAD.Pro, Dlubal, RSTAB, SAP2000, GTStrudl, S-Frame, MidasIT), analizować go oraz dokonywać potrzebnych zmian. Te możliwości pozwalają efektywnie współpracować przy modelu konstruktorowi, projektantowi i inżynierowi.

Tekla jest również liderem na rynku programów do detalowania stali co przekłada się na łatwość w tworzeniu modeli wielomateriałowych. Bezbłędnie można połączyć konstrukcję betonową i stalową w jednym, zintegrowanym modelu.

Tekla Structures Precast Concrete Detailing jest efektywnym narzędziem, które wspomaga pracę od projektu koncepcyjnego przez całą drogę detalowania, konstrukcji i zarządzania budową. Pozwala urzeczywistnić realizację projektów i sprostać wymaganiom współczesnego rynku.

(Tomasz Olszewski Construsoft Sp. z o.o.)

Construsoft Sp. z o.o.
ul. Wilczak 16A
61-623 Poznań
tel./fax 61 826 00 71
info@construsoft.pl
www.construsoft.pl

Źródło: Informatyka w budownictwie, nr 2 (7) 2010
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej