Strona główna | Aktualności Logistyka w wersji easy

Logistyka w wersji easy

Po możliwość dotarcia do mobilnego konsumenta sięgają coraz bardziej specjalistyczne branże. Trend ten jest dobrze widoczny choćby w logistyce. Firmy kurierskie udostępniają platformy online, za pośrednictwem których można monitorować trasę przesyłki czy zamówić kuriera.

Aplikacja Still Easy. Nawet sterowanie wózkiem widłowym może odbywać się za pomocą iPada
Fot. Still


Także oferta producentów sprzętu magazynowego udostępniana jest w postaci mobilnej aplikacji – przykładem jest Still Easy, do pobrania bezpłatnie przez Apple App Store.

Aplikacja przekazuje dyspozycje dotyczące trasy i konkretnych ustawień do oprogramowania sterującego w wózku widłowym, co pozwala na samodzielną pracę pojazdu. System jest intuicyjny w obsłudze i nie wymaga pomocy ekspertów przy wdrażaniu.

Informacje na temat floty, która jest na wyposażeniu firmy, coraz częściej przechowywane są w chmurze. W takim przypadku wystarczy przeglądarka internetowa, aby na bieżąco monitorować stan wózków widłowych, podliczyć koszty czy optymalizować logistykę wewnętrzną. Podobnie ma to miejsce w przypadku zarządzania flotą samochodów firmowych. Dzięki systemom nawigacyjnym pracodawca może kontrolować trasy przejazdów ciężarówek, czas podróży, a także ustrzec się przed kradzieżą paliwa.

Źródło: Informatyka w budownictwie, nr 3-4 (18) 2013
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej