Strona główna | AktualnościBaza cenowa e-bistyp

Baza cenowa e-bistyp

e-Bistyp to baza cenowa wydawnictwa Bistyp-Consulting do kosztorysowania uproszczonego i szczegółowego.

Internetowa baza cen e-Bistyp dostępna jest dla zarejestrowanych użytkowników przez 24 godziny na dobę
Rys. Bistyp-Consulting


Nowym kierunkiem w rozwoju bazy jest możliwość bezpośredniego łączenia się z poziomu interfejsu programów do kosztorysowania, WINBUD i ZUZIA, aby  szybko i precyzyjnie sporządzić kosztorys.

Wszystkie ceny i wskaźniki cenowe zawarte w bazie e-Bistyp pozwalają na sporządzanie kosztorysów i wycen robót budowlanych zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2004 r. nr 19, poz. 177 z późn. zm.) i w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 18 maja 2004 roku w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389).

Baza e-Bistyp jest w pełni kompatybilna i doskonale współpracuje ze wszystkimi programami do kosztorysowania na rynku, m.in.: Ceninwest, Edbud, Fobos WKI, Norma, Rodos, Seko, Winbud, Zuzia.

Internetowa baza cen jednostkowych robót i obiektów inwestycyjnych, remontowych, drogowych, kolejowych i tramwajowych jest o wiele szersza i wygodniejsza w użyciu, niż jej odpowiednik w postaci książki czy płyty CD. Baza cen materiałów budowlanych, instalacyjnych i elektrycznych jest największym zbiorem cen materiałów z notowań oraz producentów w Polsce. Ceny aktualizowane są co kwartał.

Nowym kierunkiem w rozwoju bazy jest możliwość bezpośredniego łączenia się z poziomu interfejsu programów do kosztorysowania, Winbud i Zuzia, aby szybko i precyzyjnie sporządzić kosztorys. Dodatkową funkcjonalnością jest dostęp do archiwum bazy cenowej od 2004 roku, co tworzy z niej doskonałe narzędzie m.in. dla rzeczoznawców kosztorysowych, majątkowych oraz biegłych sądowych.

Wersja internetowa serwisu jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników przez 24 godziny na dobę, ilość informacji jest znacznie szersza od możliwości tradycyjnych cenników – oprócz cen, baza dostarcza informacji o produktach i producentach.

Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 2 (11) 2011

CZYTAJ WIĘCEJ

Cenniki z dobrą markąDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej