Strona główna | AktualnościCzym BUDMA za młodu nasiąknie?

Czym BUDMA za młodu nasiąknie?

Nie tak dawno odbyło się najważniejsze wydarzenie targowe dla branży budowlanej BUDMA 2013, a już teraz zgłaszają się firmy zainteresowane przedstawieniem swojej oferty w przyszłorocznej edycji. Tu warto przypomnieć, że kolejna BUDMA odbędzie się wczesną wiosną tj. w dniach 11-14 marca 2014 r.


Już dzisiaj wiadomo, że wśród firm, które zgłosiły lub zapowiedziały swój udział w najbliższych targach budownictwa w Poznaniu, jest wielu liderów poszczególnych  sektorów rynku, jak np. BOGEN Dachy Bawarii, GERDA, ICOPAL, KREISEL, RŐBEN, NOVOFERM, SOPRO czy też SELENA. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się możliwość dodatkowej ekspozycji w Strefie Testów, kierowanej w głównej mierze do firm wykonawczych i fachowców.

Strefa Testów - większa niż kiedykolwiek dotąd

Interaktywne prezentacje, możliwość wypróbowania sprzętu i materiałów budowlanych, pokazy specjalistów, którzy wskazywali najlepsze rozwiązania i zastosowania swoich wyrobów przyciągnęły podczas BUDMY rzeszę zwiedzających, którzy zakasali rękawy aby własnoręcznie przekonać się o właściwościach prezentowanych produktów. Prezentacjom materiałów budowlanych, w tym samym pawilonie targowym, towarzyszyły mistrzostwa i "popisy umiejętności" rzemieślników. To tutaj, w ramach zawodów o tytuł Parkieciarskiej Stolicy Polski, można było podziwiać niezwykłe zdolności mistrzów fachu, spod których rąk wychodziły prawdziwe dzieła sztuki. Podobne arcydzieła, tym razem wykonane z płytek ceramicznych, prezentowane były podczas Pokazów Profesjonalnych Rzemieślników - Płytkarzy. Zainteresowanie jakim cieszyła się Strefa Testów nie umknęło uwadze zarówno organizatorom jak i wystawcom. Przyszłoroczna ekspozycja będzie zdecydowanie większa, bowiem zajmie przynajmniej cały pawilon nr 1 MTP.

Architektoniczny wymiar BUDMY

O tym jak istotnym elementem naszego otoczenia jest architektura niech świadczy choćby fakt, że największe i najważniejsze w Polsce targi budownictwa zyskały rozszerzoną nazwę - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury. Nie jest to żadna nowość, ale chęć jeszcze wyraźniejszego podkreślenia architektury jako niezwykle ważnej części całego procesu budowlanego. W 2014 r. kontynuowane będą projekty skonstruowane z myślą o architektach, ale dostępne również dla wszystkich tych, dla których design i odpowiednie zagospodarowanie przestrzenne jest wpisane w nowoczesne podejście do budownictwa. W ramach Forum Architektury, organizowanego wraz z Izbą Architektów RP, odbędzie się kolejna odsłona projektu Strada di Architettura - specjalna ścieżka zwiedzania dla architektów i projektantów, służąca m.in. do pokazania bezpośredniego powiązania pomiędzy twórcami architektury a producentami materiałów budowlanych. Forum to także kontynuacja debat i rozmów na najistotniejsze zagadnienia związane z problematyką branży. Organizatorzy prowadzą również zaawansowane rozmowy ze światowej sławy architektem, którego wykład będzie okrasą wszystkich wydarzeń przygotowanych w ramach Forum.

Łazienka marzeń. Targi w ogniu

BUDMA 2014 to powrót jednego z najciekawszych designersko i dającego ogromne możliwości dekoracyjne sektora łazienkowego. Na zwiedzających czekać będzie Salon Łazienek i Wellness AQUASAN. Jak zapowiadają firmy biorące udział w Salonie, będzie to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci każdego, który odwiedzi tę część ekspozycji targów BUDMA 2014. W marcu przyszłego roku, choć prognozy pogody nie są jeszcze znane, na pewno będzie gorąco, a to za sprawą Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI. Ekspozycja, którą z całą pewnością ciepło przyjmą designerzy wnętrz i architekci po raz pierwszy wystąpi w ramach bloku targów BUDMA. 

W zdrowym ciele zdrowy duch

Być jak Lewandowski, Małysz, Kowalczyk, czy Radwańska - wiele dzieci stawia dziś tych sportowców jako wzór i marzy o takiej karierze sportowej. Aby to osiągnąć trzeba na pewno mieć talent, ale także możliwości i odpowiednie zaplecze do treningów. Właśnie infrastrukturze sportowej, stawianiu nowych konstrukcji, utrzymaniu istniejących obiektów, czy też zagospodarowaniu przestrzeni osiedlowej w obiekty sportowe i rekreacyjne poświęcone będzie Centrum Budownictwa Sportowego CBS. W końcu sukces naszych mistrzów może być powtarzalny.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA
INSPIRACJE * BUDOWA * REMONT
Poznań, 11-14 marca 2014 r.

Kontakt dla mediów:
Miłosz Zagórski               
milosz.zagorski@mtp.pl

Ewa Kozłowska
ewa.kozlowska@mtp.plDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej