Strona główna | AktualnościNorma STANDARD 2 - nowy program w ofercie Athenasoft

Norma STANDARD 2 - nowy program w ofercie Athenasoft

Norma STANDARD 2 jest przeznaczona dla szerokiego grona kosztorysantów, którzy potrzebują narzędzia prostego, wygodnego w obsłudze, a jednocześnie pozwalającego na tworzenie różnych rodzajów kosztorysów.

Zawiera nowe funkcje i możliwości m.in wyszukiwanie pozycji we wcześniej wykonanych kosztorysach, filtrowanie, grupowanie zestawień RMS, rozliczania kilku stawek VAT, wyszukiwanie błędnych wyrażeń a także automatycznie wyliczanie nakładów dodatkowych np. koszty jednostkowe transportu.

Interfejs oparty na wstążce poleceń pozwala na szybką i wygodną pracę na dostępnych kartach widoków, które zostały ustawione zgodnie z typową kolejnością tworzenia kosztorysu (od Obmiaru/Przedmiaru po Wydruki). Nowością w programie jest również wyszukiwarka poleceń "napisz co chcesz zrobić".

W Normie STANDARD 2 można również w szerokim zakresie zmieniać wydruki według własnych potrzeb i upodobań a efekt tych zmian analizować w tym samym oknie na podglądzie wydruku. Dodatkowo wydruki z programu można eksportować do wielu formatów, takich jak pdf, xls, xlsx, rtf, xml.

Wyposażona w pełną bazę 365 katalogów, Norma STANDARD 2 umożliwia użytkownikowi korzystanie z wbudowanych zestawów katalogów oraz na dodawanie własnych co zwiększa przejrzystość i szybkość dostępu do pozycji kosztorysowych. Każdy będzie mógł w łatwy sposób stworzyć własny katalog robót nietypowych dopasowany do indywidualnych wymagań.

Już dziś sprawdź wersję demo programu Norma Standard 2 na stronie www.ath.pl.

Źródło i zdjęcie: Athenasoft
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Tekla Structures w praktyce

Większość współczesnych inwestycji jest niewątpliwie wyzwaniem dla projektanta strukturalnego. Musi on pogodzić bezbłędność i dokładność dokumentacji z ograniczeniami czasu, jak również uwzględnić np. elementy projektów z innych branż czy harmonogram montażu. Z pomocą przychodzą rozwiązania BIM. Czytaj więcej