Strona główna | AktualnościProste projektowanie elewacji zewnętrznych

Proste projektowanie elewacji zewnętrznych

Projekt elewacji zewnętrznej budynku to spore wyzwanie. Z nowym narzędziem Rockwool jest to znacznie prostsze. Działający online program daje rozbudowane możliwości eksperymentowania: zarówno na gotowych projektach przykładowych domów, jak i zdjęciach wgrywanych z komputera.
Łatwość obsługi aplikacji sprawia, że podjąć się tego zadania może każdy. Program do kolorowania pokazuje gotowe modele domów, dla których użytkownik może dowolnie zmieniać i modyfikować kolory. Najważniejszym elementem, nie występującym w innych programach, jest możliwość wczytania do programu zdjęcia własnego domu lub wizualizacji projektu. Późniejsza edycja jest równie prosta, jak w przypadku wczytania gotowego projektu. Za pomocą specjalnych znaczników wskazujemy programowi, które części zdjęcia należy przypisać do wybranych elementów elewacji. Ten zabieg powoduje, że plik „ożywa” i daje się zmieniać na bieżąco. Można modyfikować kolorystkę poszczególnych elementów budynku, wybierając z szerokiej palety kolorów dostępnych w systemie ociepleń ścian zewnętrznych Ecorock FF.

Program umożliwia zmiany w wyglądzie ścian, dachu, stolarki, cokołów i dekoracji. Co więcej, aplikacja pokazuje budynek o różnych porach dnia. Można zobaczyć, jak elewacja prezentuje się w zależności od poziomu nasłonecznienia. Takie funkcje minimalizują ryzyko estetycznej wpadki w świecie rzeczywistym: każdy niewspółgrający z resztą element wymienia się za pomocą kilku kliknięć.

Po doborze kolorów i struktur elewacji można dodatkowo dokonać obliczeń cen i ilości materiałów potrzebnych do wykonania ocieplenia w systemie Ecorock FF. Pomocny tutaj jest kalkulator cen systemów Ecorock FF.

Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 1-2 (17) 2013

CZYTAJ WIĘCEJ

Tekla Structures - innowacja w projektowaniu i detalowaniu
Projektowanie w epoce informacji
Jak zwiększyć wydajność w pracowni projektowej
Rewolucja w projektowaniu i kosztorysowaniu
Projektowanie w zgodzie z ekologią
Nowoczesne projektowanie w technologii BIMDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej