Strona główna | AktualnościRosa-Bud buduje przyszłość z ERP

Rosa-Bud buduje przyszłość z ERP

Rosa-Bud, firma budowlana realizująca projekty z zakresu kompleksowego wykonawstwa zadań inwestycyjnych oraz remontów i modernizacji, w tym również obiektów zabytkowych, wybrała zintegrowany system Comarch CDN XL. Implementację rozwiązania IT, która zakończy się w lutym 2013 roku, prowadzi firma Technet.
Zadania, jakie spółka Rosa-Bud postawiła przed nowym system informatycznym oraz firmą realizującą wdrożenie, to m.in.: połączenie struktury grupy firm Rosa w spójną platformę informatyczną, wdrożenie systemu bezpieczeństwa informatycznego, wdrożenie systemu sprawnej komunikacji pomiędzy pracownikami, dostawcami i odbiorcami Grupy Rosa.

W wyniku analizy przedwdrożeniowej spośród wielu rozwiązań wybrano propozycję Technet składającą się m.in. z systemu Comarch ERP – Comarch CDN XL zintegrowanego z dedykowanymi rozwiązaniami z zakresu budownictwa odpowiedzialnymi za system obiegu dokumentów, przetargi i ofertowanie, budżetowanie. Implementacja objęła również panel kierownika budowy oraz bazę sprzętu i transportu.

Firma Rosa-Bud działa jako generalny wykonawca obiektów we wszystkich segmentach rynku. Jest obecna w największych miastach w Polsce. Realizuje projekty z zakresu budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, ekologicznego, a także renowacji obiektów zabytkowych. Specjalizuje się w kompleksowym wykonawstwie inwestycji dla sektora publicznego. W ostatnich latach otrzymała cenne nagrody wyróżniające ją na rynku budowlanym w Polsce. Flagowe inwestycje, zrealizowane przez Rosa-Bud, to m.in. Galeria Rosa w Radomiu, Centrum Rozrywkowo-Handlowe Galaxy w Szczecinie, Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu wraz z Salą Koncertową, Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, modernizacja Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, renowacja Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, budowa Ratusza w Mszczonowie, czy Urzędu Gminy w Sochaczewie. Rosa-Bud jest polską firmą zatrudniającą ponad 500 osób. Firma wdraża w standardy swojej działalności program Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Informatyka w budownictwie, nr 2 (15) 2012

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP dla firmy budowlanejDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej