Strona główna | AktualnościSkanska wdraża BIM

Skanska wdraża BIM

Na początku 2012 roku Skanska ogłosiła przystąpienie do prac budowlanych Malta House – jednego z najnowocześniejszych budynków biurowych w centrum Poznania. Prace budowlane poprzedziło przygotowanie pełnego modelu BIM, z wykorzystaniem platformy Autodesk Revit oraz Autodesk Navisworks.

Biurowiec Malta House – model BIM
Rys. Autodesk


Malta House jest jednym z pierwszych obiektów biurowych tej klasy realizowanym w pełni zgodnie z koncepcją BIM. Skanska zdecydowała się na taki sposób przygotowania dokumentacji po wcześniejszych pozytywnych doświadczeniach – budynki takie, jak Marynarska Point, Green Corner, czę-ściowo były projektowane w trzech wymiarach, dając wiedzę i doświadczenie do realizacji kolejnego. W przypadku Malta House model BIM obejmuje zarówno architekturę i konstrukcję, jak i wszystkie instalacje.

Projekt realizował Pentagram Architekci, odpowiedzialny również za koordynację branżową, w ścisłej współpracy z działem projektowym firmy Skanska.

Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 4 (16) 2012

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowoczesne projektowanie w technologii BIM
BIM - przejściowa moda czy przyszły standard?
Budowanie zgodnie z BIM
Produkty firmy GROHE w technologii BIM
Xella Polska jednym z prekursorów technologii BIMDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Tekla Structures w praktyce

Większość współczesnych inwestycji jest niewątpliwie wyzwaniem dla projektanta strukturalnego. Musi on pogodzić bezbłędność i dokładność dokumentacji z ograniczeniami czasu, jak również uwzględnić np. elementy projektów z innych branż czy harmonogram montażu. Z pomocą przychodzą rozwiązania BIM. Czytaj więcej