Strona główna | AktualnościSkanska wdraża BIM

Skanska wdraża BIM

Na początku 2012 roku Skanska ogłosiła przystąpienie do prac budowlanych Malta House – jednego z najnowocześniejszych budynków biurowych w centrum Poznania. Prace budowlane poprzedziło przygotowanie pełnego modelu BIM, z wykorzystaniem platformy Autodesk Revit oraz Autodesk Navisworks.

Biurowiec Malta House – model BIM
Rys. Autodesk


Malta House jest jednym z pierwszych obiektów biurowych tej klasy realizowanym w pełni zgodnie z koncepcją BIM. Skanska zdecydowała się na taki sposób przygotowania dokumentacji po wcześniejszych pozytywnych doświadczeniach – budynki takie, jak Marynarska Point, Green Corner, czę-ściowo były projektowane w trzech wymiarach, dając wiedzę i doświadczenie do realizacji kolejnego. W przypadku Malta House model BIM obejmuje zarówno architekturę i konstrukcję, jak i wszystkie instalacje.

Projekt realizował Pentagram Architekci, odpowiedzialny również za koordynację branżową, w ścisłej współpracy z działem projektowym firmy Skanska.

Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 4 (16) 2012

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowoczesne projektowanie w technologii BIM
BIM - przejściowa moda czy przyszły standard?
Budowanie zgodnie z BIM
Produkty firmy GROHE w technologii BIM
Xella Polska jednym z prekursorów technologii BIMDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej