Strona główna | AktualnościWdrożenie itelligence w Wirtgen Polska

Wdrożenie itelligence w Wirtgen Polska

Wirtgen GmbH zakończył proces międzynarodowego wdrożenia rozwiązania SAP w swoim polskim oddziale. Wdrożenie prowadziła firma itelligence.
Wirtgen GmbH zakończył proces międzynarodowego wdrożenia rozwiązania SAP w swoim polskim oddziale. Wdrożenie prowadziła firma itelligence. Celem projektu było usprawnienie obsługi klientów dzięki zastosowaniu najnowszej wersji SAP CRM oraz usprawnienie wewnętrznego przepływu informacji w zakresie zamawiania części zamiennych i maszyn pomiędzy polską i niemiecką siedzibą Wirtgena. Wirtgen jest jedną z pierwszych firm na świecie wykorzystującą SAP CRM 2007 w obszarze serwisu.

Większość zamówień składanych przez klientów w salonach Wirtgen trafia do rozwiązania SAP CRM, z którego bezpośrednio transferowana jest do niemieckich zakładów produkcyjnych. Dzięki takiej integracji obszarów sprzedaży i produkcji, obsługa klientów uległa znacznej poprawie.

Podobnie jest ze zleceniami serwisowymi. Po wdrożeniu SAP CRM proces zamawiania części zamiennych został ujednolicony w ramach grupy, co oznacza, że zamówienia części maszyn budowlanych, są w prosty sposób przekazywane do centrali Wirtgena i tam realizowane. Rozwiązanie usprawniło proces sprawdzania dostępności i zamawiania tych części, co w końcowym efekcie przełożyło się na skrócenie czasu realizacji zamówień serwisowych.

Firma itelligence wykonała także konfigurację systemu SAP CRM w obszarze funkcjonalności pokrywających specyficzne dla Polski regulacje prawne. Międzynarodowy projekt wdrożenia rozwiązania SAP obejmie większość z 55 oddziałów Wirtgena na świecie. Polski oddział był jednym z pierwszych zagranicznym oddziałem, w którym wdrożono SAP. Rozwiązanie obejmuje obszary rachunkowości finansowej (SAP FI), sprzedaży i dystrybucji (SAP SD) oraz zarządzania relacjami z klientami (SAP CRM 2007).

Źródło: Informatyka w budownictwie, nr 3 (8) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Wyniki itelligence za I kwartał 2013DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Tekla Structures w praktyce

Większość współczesnych inwestycji jest niewątpliwie wyzwaniem dla projektanta strukturalnego. Musi on pogodzić bezbłędność i dokładność dokumentacji z ograniczeniami czasu, jak również uwzględnić np. elementy projektów z innych branż czy harmonogram montażu. Z pomocą przychodzą rozwiązania BIM. Czytaj więcej