Strona główna | AktualnościWdrożenie itelligence w Wirtgen Polska

Wdrożenie itelligence w Wirtgen Polska

Wirtgen GmbH zakończył proces międzynarodowego wdrożenia rozwiązania SAP w swoim polskim oddziale. Wdrożenie prowadziła firma itelligence.
Wirtgen GmbH zakończył proces międzynarodowego wdrożenia rozwiązania SAP w swoim polskim oddziale. Wdrożenie prowadziła firma itelligence. Celem projektu było usprawnienie obsługi klientów dzięki zastosowaniu najnowszej wersji SAP CRM oraz usprawnienie wewnętrznego przepływu informacji w zakresie zamawiania części zamiennych i maszyn pomiędzy polską i niemiecką siedzibą Wirtgena. Wirtgen jest jedną z pierwszych firm na świecie wykorzystującą SAP CRM 2007 w obszarze serwisu.

Większość zamówień składanych przez klientów w salonach Wirtgen trafia do rozwiązania SAP CRM, z którego bezpośrednio transferowana jest do niemieckich zakładów produkcyjnych. Dzięki takiej integracji obszarów sprzedaży i produkcji, obsługa klientów uległa znacznej poprawie.

Podobnie jest ze zleceniami serwisowymi. Po wdrożeniu SAP CRM proces zamawiania części zamiennych został ujednolicony w ramach grupy, co oznacza, że zamówienia części maszyn budowlanych, są w prosty sposób przekazywane do centrali Wirtgena i tam realizowane. Rozwiązanie usprawniło proces sprawdzania dostępności i zamawiania tych części, co w końcowym efekcie przełożyło się na skrócenie czasu realizacji zamówień serwisowych.

Firma itelligence wykonała także konfigurację systemu SAP CRM w obszarze funkcjonalności pokrywających specyficzne dla Polski regulacje prawne. Międzynarodowy projekt wdrożenia rozwiązania SAP obejmie większość z 55 oddziałów Wirtgena na świecie. Polski oddział był jednym z pierwszych zagranicznym oddziałem, w którym wdrożono SAP. Rozwiązanie obejmuje obszary rachunkowości finansowej (SAP FI), sprzedaży i dystrybucji (SAP SD) oraz zarządzania relacjami z klientami (SAP CRM 2007).

Źródło: Informatyka w budownictwie, nr 3 (8) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Wyniki itelligence za I kwartał 2013DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej