Strona główna | AktualnościWspółpraca Weto i Nemetschek

Współpraca Weto i Nemetschek

Firma Nemetschek Allplan i firma Weto AG, bawarski producent oprogramowania dla branży ciesielskiej i budownictwa drewnianego, podjęły dalekosiężne, strategiczne porozumienie: obydwie firmy chcą wspólnie rozwijać i sprzedawać w przyszłości oprogramowanie do projektowania architektonicznego i konstrukcyjnego dla branży budownictwa drewnianego.
Dzięki temu wspierany będzie aktualny trend w wykorzystaniu drewna jako materiału budowlanego ze względu na jego korzystniejszy bilans ekologiczny i cieplny. Nowe rozwiązanie gwarantuje użytkownikom powszechny i pełny wpływ na dane stosowanych materiałów począwszy od etapu projektowania aż do zakończenia całej inwestycji włącznie, otwierając jednocześnie możliwości projektowania dobrych i trwałych budynków.

Zintegrowane rozwiązanie firm Nemetschek i Weto ma za zadanie wspomagać użytkowników w tym zakresie tak, aby ich projekty były zgodne z obowiązującymi kryteriami dotyczącymi ochrony środowiska, najwyższej jakości i jak najkorzystniejsze cenowo. Ponadto powszechny przepływ danych począwszy od etapu projektowania aż do zakończenia budowy ma umożliwiać prace kombinowane zarówno z tradycyjnymi materiałami budowlanymi oraz drewnianymi, ale także udostępniać specjalistyczne funkcje i narzędzia m.in. do profilowania zakończeń krokwi i płatwi, konstruowania facjat. Należy zwrócić uwagę na przyjazny w obsłudze Asystent, który umożliwia szybkie i komfortowe wdrażanie.

Obaj partnerzy w ramach kooperacji starają się połączyć to, co najlepsze: firma Nemetschek dalej będzie rozwijała program Allplan w zakresie projektowania z wykorzystaniem tradycyjnych materiałów budowlanych oraz stalowych, firma Weto skoncentruje się na swojej podstawowej koncepcji – budownictwie drewnianym.

Pierwsze wspólne rozwiązanie dla klientów planowane jest na początek roku 2009.

Źródło: Informatyka w budownictwie, nr 1 (1) 2008
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej