Strona główna | FirmyJubileusz firmy Robobat

Jubileusz firmy Robobat

Dla Robobat Polska, rok 2010 będzie z pewnością obfitował w wiele pozytywnych emocji i szczególnie wzruszających chwil. Firma świętuje bowiem 20–lecie swojej działalności na polskim rynku.
Robobat Polska współpracuje ściśle m.in. z Politechniką Krakowską. Na zdjęciu: Andrzej Niżnik, prezes Robobat Polska (z lewej) oraz prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, rektor Politechniki Krakowskiej
Fot. Robobat Polska


Z tej okazji, 15 maja br. w krakowskim Teatrze Stu odbędzie się jubileuszowa gala z udziałem władz miasta, krakowskich uczelni, osób związanych z firmą i jej historią oraz mediów. W trakcie uroczystości ruszy filmowy wehikuł czasu, który zabierze zaproszonych gości w sentymentalną podróż po miejscach najbardziej istotnych dla historii firmy. W kalejdoskopie wspomnień pojawią się postaci wieloletnich przyjaciół: klientów i partnerów, a przede wszystkim pracowników Robobat.

Wszystko zaczęło się dwie dekady temu we Francji, gdzie Andrzej Niżnik – prezes i założyciel spółki, stworzył pierwszy program do obliczania konstrukcji budowlanych. Trafił w dziesiątkę, stawiając na nowoczesne technologie w okresie intensywnego rozwoju rynku IT. W roku 1990, w Krakowie powstało centrum badawczo-rozwojowe Robobat, pod którego egidą rozwinęło skrzydła wiele młodych inżynierskich talentów, specjalistów i pracowników naukowych. Ich praca połączona ze staraniami zarządu i działu handlowego sprawiła, że firma stała się w ciągu kolejnych lat jednym z pierwszych i największych przedsiębiorstw, zajmujących się rozwojem i sprzedażą oprogramowania dla sektora budowlanego. Właścicielem tak sztandarowych dla branży programów obliczeniowych jak Robot V6, czy Robot Millenium.

Potencjał spółki zauważył i docenił jej wieloletni partner – amerykański koncern Autodesk. Dwa lata temu pomyślnie zakończone negocjacje sfinalizowano transakcją wartości 45 mln USD, w wyniku której Autodesk kupił Robobat Francja oraz część technologiczną polskiego oddziału. W tym czasie przedsiębiorstwo dysponowało siecią dystrybutorów w 100 krajach świata i zatrudniało 150 pracowników w Polsce, i nad Sekwaną.

A jak dziś wygląda firma, której historia rozpoczęła się 20 lat temu, w Grenoble? Działa jako niezależny podmiot – sprzedawca i producent oprogramowania CAD/CAM/CAE. Ponadto prowadzi specjalistyczne szkolenia oraz oferuje dedykowany sprzęt komputerowy.

Zmieniła się częściowo działalność i nazwa spółki, ale wartości trwałe pozostają te same. Największym kapitałem byli i są dla nas ludzie, tworzący kreatywny i świetnie zgrany zespół. Jak zawsze stawiamy też na jakość, partnerstwo, uczciwość i zaufanie – mówi Andrzej Niżnik, prezes Robobat Polska Sp. z o.o.

Hołdując tym zasadom, w ciągu niespełna dwóch lat spółka umocniła swoją pozycję lidera na rynku i stworzyła alternatywne filary działalności. Nawiązała również współpracę z ponad 3500 kontrahentów i zatrudnia 60 pracowników. W jubileuszowym dla Robobat Polska roku 2010, przedsiębiorstwo znalazło się na pierwszym miejscu wśród laureatów konkursu „Diamenty Forbesa” w województwie małopolskim. Nagroda ta przyznawana jest firmom najszybciej zwiększającym swoją wartość.

Robobat prowadzi również działalność niekomercyjną, aktywnie wspierając proces nowoczesnej edukacji inżynierów budownictwa w regionie Małopolski. Przedsiębiorstwo łączy szczególna więź z Politechniką Krakowską, w murach której rozpoczął swoją przygodę z informatyką prezes Andrzej Niżnik. Uczelni tej firma Robobat Polska sponsorowała m.in. nowoczesne laboratorium komputerowe wraz z oprogramowaniem inżynierskim, a także ufundowała stypendia dla najbardziej wybitnych studentów.

Niezależnie jednak od rodzaju realizowanych zadań, zawsze impulsem pobudzającym do pracy jest motto firmy – Constructive Spirit.

Informacje o Robobat Polska
Robobat Polska Sp. z o.o. produkuje i dostarcza wysokiej jakości oprogramowanie wspomagające proces projektowania i obliczeń konstrukcji budowlanych. Jako członek Autodesk Developer Network tworzy nowoczesne aplikacje, działające samodzielnie lub rozszerzające funkcjonalność produktów Autodesk pod kątem specjalistycznych potrzeb branżowych. Robobat Polska posiada status Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Autodesk oferując specjalistyczne indywidualne i grupowe szkolenia oraz profesjonalny serwis sprzedawanego oprogramowania. Aby stać się dostawcą kompleksowych rozwiązań w sierpniu 2009 roku Robobat rozszerzył ofertę handlową o sprzedaż dedykowanego sprzętu komputerowego.


Źródło: Informatyka w budownictwie, nr 2 (7) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

BIMware REX RoboTools 2014DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej