Strona główna | KosztorysowanieNowe funkcje w Winbud Kosztorys

Nowe funkcje w Winbud Kosztorys

Producentem systemu Winbud Kosztorys jest firma Chandney Software, obecna na polskim rynku od 1990 roku. Wchodzące w skład systemu programy do kosztorysowania robót budowlanych Winbud Kosztorys Prof i Start powstały w oparciu o wieloletnie doświadczenie i podlegają stałej aktualizacji.

Główne okno programu Winbud Kosztorys Prof wer. 2013.10
Rys. Chandney Software

W ciągu ostatniego roku zostały udostępnione użytkownikom trzy aktualizacje programów Winbud Kosztorys Start i Prof. Aktualnie w sprzedaży znajduje się Winbud Kosztorys w wersji 2013.10. Winbud Kosztorys Prof wzbogacony został o kolejne nowe funkcjonalności, do których należą m.in.:
  • rozbudowa modułu służącego do importu najpopularniejszych szablonów przedmiarów i kosztorysów uproszczonych zapisanych w plikach PDF,
  • dostosowanie do pracy w środowisku Windows 8,
  • eksport oraz import kosztorysów w formacie FWD (obsługiwanym m.in. przez programy Kobra, Rodos i Seko Prix),
  • podgląd wartości kosztorysu na bieżąco w głównym oknie programu,
  • praca online z internetową bazą cenową RMS, robót jednostkowych i obiektów, maszyn i urządzeń – e-Bistyp,
  • uproszczenie dostępu do założeń i wyszczególnienia robót w KNR z możliwością wydruku w kosztorysie,
  • rozbudowa funkcji przeszukiwania katalogów,
  • rozbudowa systemu podpowiedzi współczynników korygujących, które mogą być zastosowane do danej pozycji.


Moduł automatycznej aktualizacji programu
Rys. Chandney Software


Do programu dołączono również kolejne nowe katalogi: KNR EM01 „Okablowanie strukturalne EmiterNet” (opracowanie Emiter), KNR 9-23 „Izolacje bitumiczne podziemnych elementów budowli w technologii firmy BASF” (opracowanie Orgbud-Serwis), KNR 9-24 „Ocieplenie ścian i stropów w technologii firmy BASF” (opracowanie Orgbud-Serwis), KNR BC-05 „Roboty Budowlane w systemie Murexim” (opracowanie Bistyp Consulting).

Nowością w ofercie Chandney Sotware jest Winbud Kosztorys w wersji online, dostępny na zasadzie abonamentu przez platformę Oxycom. Umożliwia pracę na dowolnym komputerze z Internetem, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności i interfejsu programu w wersji tradycyjnej (tzw. kosztorysowanie w chmurze).


Moduł „Właściwości kosztorysu” – pobieranie stawek
Rys. Chandney Software


Firma Chandney Software stale rozwija również linię produktów wspomagających kosztorysowanie, wchodzących w skład systemu Winbud Kosztorys. Należą do nich takie aplikacje, jak: Winbud Rysunek – pomocny w przygotowywaniu szkiców i rysunków technicznych, które mogą być dołączane do kosztorysu; Winbud Inwestycja – służący do wystawiania protokołów odbioru na podstawie kosztorysu i stopnia wykonania robót, i Winbud Harmonogram.


Winbud Kosztorys – automatyczne wczytywanie cennika RMS
Rys. Chandney Software


Interesująco przedstawia się aktualna oferta cenowa systemu Winbud Kosztorys. Winbud Kosztorys Start 2013.10 dostępny już za 890 zł netto, zaś Winbud Kosztorys Prof. 2013.10 (moduł Kosztorys + Harmonogram + Rysunek + Inwestycja + Import pdf) w cenie 1690 zł netto. Ponadto można nabyć promocyjne pakiety z rocznym dostępem do cenników e-Bistyp online: Winbud Kosztorys Start za 1603,50 zł netto i Winbud Kosztorys Prof w cenie 2203,50 zł netto.

Wszystkie programy można nabyć w nowym sklepie internetowym Chandney Software.

Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 1-2 (17) 2013

CZYTAJ WIĘCEJ

Pełna kontrola finansowa inwestycji z Winbud Prof
Nowe funkcje w Winbud
Funkcjonalny Winbud
Nowe rozwiązania w Winbud Kosztorys
Winbud Kosztorys - kolejne funkcje
Najnowszy Winbud KosztorysDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej