Strona główna | KosztorysowanieNowe rozwiązania w Winbud Kosztorys

Nowe rozwiązania w Winbud Kosztorys

Jak pokazuje lektura poniższego artykułu również użytkownicy Winbud Kosztorys są objęci kompleksową opieką producenta. W przeciągu ostatniego roku firma Chandney Software nie tylko udostępniła wiele nowych funkcji, ale także możliwość kosztorysowania w chmurze.

Przykładowe okno programu Winbud Kosztorys
Rys. Chandney Software

W ciągu ostatniego roku zostały udostępnione użytkownikom trzy aktualizacje programów Winbud Kosztorys Start i Prof (aktualnie w sprzedaży jest Winbud Kosztorys 2012.10), zawierające nowe funkcje oraz katalogi.

W Winbud Kosztorys Prof został dodany moduł służący do importu najpopularniejszych szablonów przedmiarów i kosztorysów uproszczonych zapisanych w plikach PDF. Dzięki funkcji „Uzupełnij nakłady” program ma teraz możliwość automatycznego wczytywania nakładów do zaimportowanego przedmiaru lub kosztorysu uproszczonego. Wzbogacono go także o obsługę dodatkowego pola „Specyfikacje techniczne”, a także o system podpowiedzi współczynników korygujących, które mogą być zastosowane do danej pozycji.

Zadbano także o formę końcową. Obecnie istnieje możliwość definiowania zestawów wydruków oraz zapisywania wydruków do formatu PDF, bezpośrednio z programu. Kolejną nowością jest integracja z e-Bistyp – internetową bazą cenową RMS, robót jednostkowych i obiektów, maszyn i urządzeń.


Winbud Kosztorys Prof – wczytywanie plików PDF
Rys. Chandney Software


Jak już wspomniano do Winbud Kosztorys dołączono także nowe katalogi. Znalazły się wśród nich opracowania wydawnictwa Orgbud-Serwis: KNR 9-22 „Rurociągi z żeliwa sferoidalnego, wcinki, odpowietrzniki, hydranty, zdroje i studnie” i KNR 9-07 „Roboty budowlane i geotechniczne z keramzytu – Optiroc”; oraz wydawnictwa Bistyp-Consulting: KNR BC-03 „Prace budowlane na bazie profesjonalnych systemów Schomburg Indutec; Obiekty przemysłowe i inżynieryjne” i KNR BC-04 „Prace budowlane na bazie profesjonalnych systemów Schomburg Symbud”.


Winbud Kosztorys – uzupełnianie nakładów do zaimportowanego przedmiaru
Rys. Chandney Software


Zupełną nowością w ofercie Chandney Software jest Winbud Kosztorys w wersji online dostępny przez platformę oxysoft.pl, umożliwiający pracę na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu (tzw. kosztorysowanie w chmurze). Zachowano przy tym pełną funkcjonalność i interfejs programu z wersji tradycyjnej. Został natomiast wprowadzony nowy sposób udostępniania i rozliczania za użytkowanie programu w postaci abonamentu.

Firma Chandney Software stale rozwija również programy wspomagające, do których należą znane i cenione na rynku składniki pakietu Winbud: Rysunek – służący do przygotowywania szkiców i rysunków technicznych, które mogą być dołączane do kosztorysu; Inwestycja – do wystawiania protokołów odbioru na podstawie kosztorysu i stopnia wykonania robót, Harmonogram – do harmonogramowania; oraz zestawów programów Symfonia w wersji Start – do zarządzania małą firmą, prowadzącą księgowość uproszczoną, i Premium dla średniej wielkości przedsiębiorstw prowadzących pełną księgowość, zarządzających kilkoma magazynami.


Winbud Kosztorys – zapis kosztorysów w formacie PDF
Rys. Chandney Software


Każdy użytkownik, który chciałby korzystać z najnowszych aktualizacji może skorzystać z usługi Serwis Plus, która – obejmuje roczny abonament gwarantujący dostęp do najnowszych wersji programów Winbud i bazy normatywnej. Dla użytkowników Symfonii jest to usługa Symfopakiet Plus – roczny abonament gwarantujący dostęp do najnowszych wersji programów Symfonia. W obydwu przypadkach dostępne są konsultacje telefoniczne z obsługi programów, interwencje online oraz możliwość pobierania aktualizacji ze strony WWW. Całościowa opieka informatyczna nad firmami sprawowana jest przez Chandney Software w ramach indywidualnie podpisywanych umów.

Informatyka w budownictwie, nr 2 (15) 2012

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe funkcje w Winbud Kosztorys
Najnowszy Winbud KosztorysDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Tekla Structures w praktyce

Większość współczesnych inwestycji jest niewątpliwie wyzwaniem dla projektanta strukturalnego. Musi on pogodzić bezbłędność i dokładność dokumentacji z ograniczeniami czasu, jak również uwzględnić np. elementy projektów z innych branż czy harmonogram montażu. Z pomocą przychodzą rozwiązania BIM. Czytaj więcej