Strona główna | KosztorysowanieNowe rozwiązania w Winbud Kosztorys

Nowe rozwiązania w Winbud Kosztorys

Jak pokazuje lektura poniższego artykułu również użytkownicy Winbud Kosztorys są objęci kompleksową opieką producenta. W przeciągu ostatniego roku firma Chandney Software nie tylko udostępniła wiele nowych funkcji, ale także możliwość kosztorysowania w chmurze.

Przykładowe okno programu Winbud Kosztorys
Rys. Chandney Software

W ciągu ostatniego roku zostały udostępnione użytkownikom trzy aktualizacje programów Winbud Kosztorys Start i Prof (aktualnie w sprzedaży jest Winbud Kosztorys 2012.10), zawierające nowe funkcje oraz katalogi.

W Winbud Kosztorys Prof został dodany moduł służący do importu najpopularniejszych szablonów przedmiarów i kosztorysów uproszczonych zapisanych w plikach PDF. Dzięki funkcji „Uzupełnij nakłady” program ma teraz możliwość automatycznego wczytywania nakładów do zaimportowanego przedmiaru lub kosztorysu uproszczonego. Wzbogacono go także o obsługę dodatkowego pola „Specyfikacje techniczne”, a także o system podpowiedzi współczynników korygujących, które mogą być zastosowane do danej pozycji.

Zadbano także o formę końcową. Obecnie istnieje możliwość definiowania zestawów wydruków oraz zapisywania wydruków do formatu PDF, bezpośrednio z programu. Kolejną nowością jest integracja z e-Bistyp – internetową bazą cenową RMS, robót jednostkowych i obiektów, maszyn i urządzeń.


Winbud Kosztorys Prof – wczytywanie plików PDF
Rys. Chandney Software


Jak już wspomniano do Winbud Kosztorys dołączono także nowe katalogi. Znalazły się wśród nich opracowania wydawnictwa Orgbud-Serwis: KNR 9-22 „Rurociągi z żeliwa sferoidalnego, wcinki, odpowietrzniki, hydranty, zdroje i studnie” i KNR 9-07 „Roboty budowlane i geotechniczne z keramzytu – Optiroc”; oraz wydawnictwa Bistyp-Consulting: KNR BC-03 „Prace budowlane na bazie profesjonalnych systemów Schomburg Indutec; Obiekty przemysłowe i inżynieryjne” i KNR BC-04 „Prace budowlane na bazie profesjonalnych systemów Schomburg Symbud”.


Winbud Kosztorys – uzupełnianie nakładów do zaimportowanego przedmiaru
Rys. Chandney Software


Zupełną nowością w ofercie Chandney Software jest Winbud Kosztorys w wersji online dostępny przez platformę oxysoft.pl, umożliwiający pracę na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu (tzw. kosztorysowanie w chmurze). Zachowano przy tym pełną funkcjonalność i interfejs programu z wersji tradycyjnej. Został natomiast wprowadzony nowy sposób udostępniania i rozliczania za użytkowanie programu w postaci abonamentu.

Firma Chandney Software stale rozwija również programy wspomagające, do których należą znane i cenione na rynku składniki pakietu Winbud: Rysunek – służący do przygotowywania szkiców i rysunków technicznych, które mogą być dołączane do kosztorysu; Inwestycja – do wystawiania protokołów odbioru na podstawie kosztorysu i stopnia wykonania robót, Harmonogram – do harmonogramowania; oraz zestawów programów Symfonia w wersji Start – do zarządzania małą firmą, prowadzącą księgowość uproszczoną, i Premium dla średniej wielkości przedsiębiorstw prowadzących pełną księgowość, zarządzających kilkoma magazynami.


Winbud Kosztorys – zapis kosztorysów w formacie PDF
Rys. Chandney Software


Każdy użytkownik, który chciałby korzystać z najnowszych aktualizacji może skorzystać z usługi Serwis Plus, która – obejmuje roczny abonament gwarantujący dostęp do najnowszych wersji programów Winbud i bazy normatywnej. Dla użytkowników Symfonii jest to usługa Symfopakiet Plus – roczny abonament gwarantujący dostęp do najnowszych wersji programów Symfonia. W obydwu przypadkach dostępne są konsultacje telefoniczne z obsługi programów, interwencje online oraz możliwość pobierania aktualizacji ze strony WWW. Całościowa opieka informatyczna nad firmami sprawowana jest przez Chandney Software w ramach indywidualnie podpisywanych umów.

Informatyka w budownictwie, nr 2 (15) 2012

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe funkcje w Winbud Kosztorys
Najnowszy Winbud KosztorysDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej