Strona główna | AktualnościPod kontrolą ZEUSa

Pod kontrolą ZEUSa

Firma Zeus, oferująca oprogramowanie komputerowe do monitorowania pojazdów, wdrożyła swój autorski program Infosat w firmie Mańk Transport.
W efekcie zużycie paliwa w tym przedsiębiorstwie dysponującym 24 pojazdami do transportu materiałów budowlanych na terenie Warszawy, spadło o jedną dziesiątą.

Mańk Transport wyspecjalizował się w usługach transportu materiałów budowlanych między hurtowniami i placami budów. Dlatego większość pojazdów jest wyposażonych w dźwigi samowyładowcze, tzw. HDS-y. Przejazdy w ruchu miejskim plus bardzo duże obciążenie pojazdów, sprawiają, że zużycie paliwa jest tu znacznie większe niż w u innych przewoźników drogowych.

System Infosat oprócz dokładności, jest skonstruowany na potrzeby firm transportowych i logistycznych. W przypadku firmy Mańk oprócz monitorowania pracy żurawia, bardzo ważna była możliwość kontrolowania postoju pojazdu u określonych odbiorców lub dostawców. Ta ostatnia opcja pozwala zdobyć dowody uzasadniające egzekwowanie dodatkowych opłat za przedłużające się postoje u jednych i drugich. Umożliwia to Infosat, wysyłający alarm do dyspozytora, jeżeli pojazd stoi w miejscu rozładunku lub załadunku dłużej niż pół godziny.

Firmy Zeus i Mańk podpisały umowę wdrożenia Infosatu w grudniu 2007 r. System zaczął działać w połowie lutego 2008 r. Od tego czasu zużycie paliwa spadło o ok. 10%.

Źródło: Informatyka w budownictwie, nr 1 (1) 2008
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej