Strona główna | AktualnościRigips: Szkolenia dla architektów - BIM/Revit

Rigips: Szkolenia dla architektów - BIM/Revit

W ramach współpracy z architektami i projektantami, w okresie od listopada 2016 do marca 2017 eksperci Saint-Gobain przeprowadzili cykl szkoleń (Warszawa, Kraków, Poznań), dedykowanych praktycznemu wykorzystaniu systemów Rigips przy projektowaniu w technologii BIM. W szkoleniach wykorzystywano nakładkę na Revit przyśpieszającą prace projektowe z wykorzystaniem systemów Rigips.

Głównym założeniem programu było dostarczenie wiedzy produktowej i praktyczne szkolenie prezentujące możliwości BIM. Modelowanie BIM pozwala na wprowadzanie, edytowanie i zarządzanie informacjami o obiekcie w cyfrowym modelu przestrzennym. Osoby zaangażowane w projekt budowlano-inwestycyjny od samego początku pracują w modelu 3D, dzięki czemu wymiana informacji między nimi przebiega płynnie, a ewentualne kolizje i błędy są łatwe do wychwycenia i skorygowania na wczesnym etapie inwestycji.

Pomysł szkoleń narodził się w wyniku współpracy Rigips i Ecophon wchodzących w skład grupy Saint-Gobain, które aktywnie wspierają rozwój BIM w Polsce. Patronat nad programem objęły SARP oraz Autodesk (producent oprogramowania Revit).

W ramach programu, zaoferowano zainteresowanym biurom architektonicznym dostęp do bibliotek systemów Rigips i możliwość uzyskania rocznej, bezpłatnej licencji na oprogramowanie Revit. Oprócz praktycznego poznania tajników projektowania Revit, na szkoleniach uczestnicy zdobyli wiedzę dotycząca aktualnej oferty systemów i rozwiązań oferowanych przez Rigips. W szkoleniach aktywnie uczestniczyło 45 architektów z biur projektowych z całej Polski.

Źródło i zdjęcie: Rigips

CZYTAJ WIĘCEJ

Silka i Multipor do wersji programu Autodesk Revit 2017DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Tekla Structures w praktyce

Większość współczesnych inwestycji jest niewątpliwie wyzwaniem dla projektanta strukturalnego. Musi on pogodzić bezbłędność i dokładność dokumentacji z ograniczeniami czasu, jak również uwzględnić np. elementy projektów z innych branż czy harmonogram montażu. Z pomocą przychodzą rozwiązania BIM. Czytaj więcej