Strona główna | AktualnościRigips: Szkolenia dla architektów - BIM/Revit

Rigips: Szkolenia dla architektów - BIM/Revit

W ramach współpracy z architektami i projektantami, w okresie od listopada 2016 do marca 2017 eksperci Saint-Gobain przeprowadzili cykl szkoleń (Warszawa, Kraków, Poznań), dedykowanych praktycznemu wykorzystaniu systemów Rigips przy projektowaniu w technologii BIM. W szkoleniach wykorzystywano nakładkę na Revit przyśpieszającą prace projektowe z wykorzystaniem systemów Rigips.

Głównym założeniem programu było dostarczenie wiedzy produktowej i praktyczne szkolenie prezentujące możliwości BIM. Modelowanie BIM pozwala na wprowadzanie, edytowanie i zarządzanie informacjami o obiekcie w cyfrowym modelu przestrzennym. Osoby zaangażowane w projekt budowlano-inwestycyjny od samego początku pracują w modelu 3D, dzięki czemu wymiana informacji między nimi przebiega płynnie, a ewentualne kolizje i błędy są łatwe do wychwycenia i skorygowania na wczesnym etapie inwestycji.

Pomysł szkoleń narodził się w wyniku współpracy Rigips i Ecophon wchodzących w skład grupy Saint-Gobain, które aktywnie wspierają rozwój BIM w Polsce. Patronat nad programem objęły SARP oraz Autodesk (producent oprogramowania Revit).

W ramach programu, zaoferowano zainteresowanym biurom architektonicznym dostęp do bibliotek systemów Rigips i możliwość uzyskania rocznej, bezpłatnej licencji na oprogramowanie Revit. Oprócz praktycznego poznania tajników projektowania Revit, na szkoleniach uczestnicy zdobyli wiedzę dotycząca aktualnej oferty systemów i rozwiązań oferowanych przez Rigips. W szkoleniach aktywnie uczestniczyło 45 architektów z biur projektowych z całej Polski.

Źródło i zdjęcie: Rigips

CZYTAJ WIĘCEJ

Silka i Multipor do wersji programu Autodesk Revit 2017



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej