Strona główna | KosztorysowanieCenniki z dobrą marką

Cenniki z dobrą marką

Podobno nie ma rzeczy doskonałych, a jeżeli coś jest „do wszystkiego” to przeważnie bywa „do niczego”...  Można jednak nieskromnie stwierdzić, że serwis Intercenbud, czyli Ogólnopolska Baza Cen w Budownictwie, aspiruje do obalenia obu tych stwierdzeń.

Intercenbud to ponad 100000 na bieżąco aktualizowanych cen dostarczanych przez producentów
Rys. Athenasoft

Intercenbud to obecnie nie tylko ponad 100000 na bieżąco aktualizowanych cen materiałów budowlanych i wynajmu sprzętu dostarczanych przez producentów i dostawców. To nie tylko ponad 9000 aktualizowanych co kwartał cen średnich materiałów i pracy sprzętu do wykorzystania w kosztorysach inwestorskich. Obecnie użytkownicy mają także dostęp do stawek robocizny i narzutów kosztorysowych, cen jednostkowych robót wg KNR oraz archiwum cen średnich materiałów i sprzętu, dzięki któremu można śledzić zmiany cen w konkretnym kwartale. Usprawniona i rozbudowana została wyszukiwarka cen, za pomocą której osoby tworzące kosztorysy mogą szybko i łatwo odnaleźć potrzebne im pozycje. Ceny zawarte w bazie Intercenbud są dostępne on-line w serwisie internetowym pod adresem www.intercenbud.pl. Można je także stąd importować do większości popularnych na rynku aplikacji kosztorysujących, w tym oczywiście do wszystkich wersji programu Norma. Dodatkowo, w Normie użytkownicy mogą pobierać ceny z Intercenbud-u bezpośrednio z poziomu programu, bez logowania się na stronie. Pełną bazę cenową można też zamówić na wydawanych co kwartał płytach CD.


Usprawniona i rozbudowana wyszukiwarka cen pozwala na szybkie i łatwe odnajdowanie potrzebnych pozycji
Rys. Athenasoft


Intercenbud posiada też sprytne narzędzie o nazwie „Trendomierz”, za pomocą którego można śledzić na wygenerowanych wykresach zmiany cen dowolnie wybranej grupy materiałowej lub sprzętowej na przestrzeni ostatniego roku.Intercenbud jest nie tylko bazą cen. W skład serwisu wchodzi także Katalog Kosztorysantów...

Rys. Athenasoft


Ale Intercenbud to nie tylko baza cen. W skład serwisu wchodzi także Katalog Dostawców oraz Katalog Kosztorysantów, a każdy z tych katalogów posiada własną wyszukiwarkę. Za jej pomocą internauci mogą wyszukać np. dostawcę cegły klinkierowej w swojej miejscowości, powiecie, czy województwie lub znajdujące się w pobliżu osoby i firmy zajmujące się kosztorysowaniem.

Zarówno dostawcy, jak i kosztorysanci, mają możliwość stworzenia swojej własnej elektronicznej wizytówki, która jest dostępna pod indywidualnym adresem, np.: kowalski.intercenbud.pl (oraz jego alias: kowalski.kosztorysanci.pl). Jest to z pewnością szybka i efektywna forma reklamy w Internecie, w której dostawcy mogą zamieścić swoją ofertę handlową, zaś kosztorysanci zaprezentować swoją działalność i posiadane certyfikaty.


... oraz Katalog Dostawców z wyszukiwarką

Rys. Athenasoft


A to nadal nie wszystko: Intercenbud umożliwia wysyłanie wiadomości email do wybranych kosztorysantów, zapytań ofertowych do dostawców, przeglądanie indeksów ETO/KMB wraz z przyporządkowanymi im towarami, zapisanie do pliku wyszukanych towarów oraz listy ich dostawców wraz z adresami... można by tak jeszcze długo wymieniać. Tylko po co? Skoro wystarczy zajrzeć na domową stronę internetową Intercenbud-u.

Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 4 (16) 2012

CZYTAJ WIĘCEJ

Bazy cen dla kosztorysantów
Podstawy cenowe
Baza cenowa e-bistypDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Zintegrowane systemy zarządzania firmą budowlaną

W obecnych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem bez odpowiedniego systemu informatycznego staje się bardzo trudne. Na rynku oferowanych jest, co prawda, wiele takich systemów, jednak tylko stosunkowo nieduża ich część uwzględnia specyfikę branży budowlanej. Czytaj więcej